Sirkeinen

Timo with wife (right) and daughter Ida, 1904/5 USA

Timofej Savvits SergejeffAge: 77 years18591936

Name
Timofej Savvits Sergejeff
Surname
Sergejeff
Given names
Timofej Savvits
Also known as
Timo Sirkeinen
Birth 14 January 1859
MarriageMarina Aggejevna SergejeffView this family
12 July 1885 (Age 26 years)

Birth of a daughter
#1
Ida Sergejeff
31 May 1889 (Age 30 years)

Death of a wifeMarina Aggejevna Sergejeff
7 January 1921 (Age 61 years)
Migrationyes

Death 23 February 1936 (Age 77 years)
Media object
Media object
Note
Perhekuva. Vasemmalta tytär Ida Sergejeff, myöh. Manner, isä Timo Sergejeff, myöh. Sirkeinen ja äiti Maria (Marina) Sergejeff, myöh. Sirkeinen, o.s. Sergejeff (Mikko Sirkeisen sisar) v. 1904 tai 1905 kuvattuna USA:ssa Wyomingin osavaltiossa. Kuvan on ottanut valokuvaamo J.A.Pohjola, Kemmerer, Wyoming. Kahden perheen kuva. Vasemmalla perhe, jossa isä Mikko Sergejeff, myöh. Sirkeinen (seisomassa), äiti Maria Sergejeff, myöh. Sirkeinen, o.s.Rodionoff (istumassa), lapset Niilo Sergejeff, myöh. Sirkeinen (sylissä) ja Jussi Sergejeff, myöh. Sirkeinen (edessä). Oikealla perhe jossa seisomassa tytär Ida Sergejeff, myöh. Manner, istumassa äiti Maria (Marina) Sergejeff, myöh. Sirkeinen, o.s. Sergejeff (Mikko Sirkeisen sisar) ja isä Timo Sergejeff, myöh. Sirkeinen. Kuva on otettu v. 1904 tai 1905 USA:ssa Wyomingin osavaltiossa. Kuvan on ottanut valokuvaamo J.A.Pohjola, Kemmerer, Wyoming.
Media objectTimo with wife (right) and daughter Ida, 1904/5 USATimo with wife (right) and daughter Ida, 1904/5 USA
Format: image/jpeg
Image dimensions: 269 × 378 pixels
File size: 66 KB
Highlighted image: yes
Note:
Media objectTimo, wife and daughter, right, in USA 1904/5Timo, wife and daughter, right, in USA 1904/5
Format: image/jpeg
Image dimensions: 268 × 378 pixels
File size: 59 KB
Highlighted image: no
Note: